|
Do roślin kwitnących, takich jak: pelargonie, niecierpki, fuksje i inne; polecany także w czasie opadów deszczu zwiększa ilość potasu, poprawia kondycję roślin i trwałość kwiatów.
Z jednej torebki nawozu otrzymuje się aż 200 litrów gotowego roztworu.
Podlewanie i nawożenie
Pelargonie i surfinie należy utrzymywać w stale wilgotnym podłożu. Szczególnie w upalne dni należy podlewać je nawet dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Surfinie wymagają nawozów ze zwiększoną zawartością żelaza. Pelargonie pięknie kwitną dzięki nawozom bogatym w potas – PLANTON® K. W upalne dni intensywnie podlewane rośliny potrzebują również zwiększonych dawek pokarmu – nawozu. W dni pochmurne ilość nawozu należy zmniejszyć. Nie należy jednak zaprzestawać nawożenia w okresie deszczu, kiedy składniki pokarmowe są szybko wypłukiwane z podłoża.
Zalety:
- doskonale przyswajalny przez rośliny
- wysokowydajny
- sprawdzona receptura – kompleksowy skład
- najwyższa jakość składników
- w 100% rozpuszczalny w wodzie
- zapewnia obfite i nieprzerwane kwitnienie
Stosowanie:
Przeznaczony do zasilania roślin z każdym podlewaniem przez cały okres wegetacji.
nawożenie należy kontynuować również w trakcie deszczowej pogody, uzupełniając wypłukiwane przez deszcz składniki pokarmowe. Zwiększa to odporność roślin na choroby i znacząco przyspiesza regenerację roślin.
Dawkowanie:
W zależności od wielkości roślin rozpuścić 1 lub 2 pełne łyżeczki nawozu w 10 litrach wody (1g nawozu na 1 litr wody).
Łatwe stosowanie: można przygotować koncentrat rozpuszczając całe opakowanie nawozu w 1 L wody (w butelce o pojemności 1 L) i stosować 50 ml uzyskanego roztworu na 10 L wody.
|